Lezzetin Başladığı Yerdesiniz.

Ürün DetayıYerden Zeytinleri: Şube kuruluşunda yıldırım zeytinleri, yıldırımlar zeytinleri olarak düşünülen marka isimlerinin marka patentinden olumlu sonuç alınamadığı için Yıldırım Gıda`yı temsilen baş harfinde "Y" harfinin olmasının yeterli olacağı düşüncesinin aile içerisinde hakim olmasının ardından farklı bir marka stratejisi ve slogan uyumluluğu açısından “Yerden” marka ismi konusunda mutabık olduk. Gerekli yatırımların ardından “mesut Yerden” markasıyla üretime başladık. Markayı pazara hakim kılma çabalarımızla birlikte marka bilinirliği ve temsili için slogan arayışlarımızla birlikte lezzet sevgiyle ortaya çıkar düşüncesiyle markamızı, ilgimizi ve sevgimizi en iyi temsil edecek olan “lezzetin başladığı Yerden” sloganına kavuştuk.

Siyah Trilye Zeytin: Ağacı orta kuvvette gelişmekte ve yuvarlak-yayvan bir görünüm kazanmaktadır. Çeliklerinin kolay köklenmesi, erken ürüne yatması, periyodisite eğiliminin az olması ve siyah sofralık kalitesinin iyi olması nedeniyle son yıllarda zeytin yetiştirilen bütün bölgelerimizde hızlı bir yayılım göstermiştir. Çift amaçlı kullanıma elverişli olmasına rağmen genellikle siyah sofralık olarak değerlendirilir. Yağ oranı yüksektir (%29) ve sofralık kalite dışı kalan meyveler yağlık olarak değerlendirilmektedir. (T.Z.Ç.K. Nisan, 2015)

Kristal: Bu zeytin kalibre bölümü 1 yıldız olarak kabul edilir. Barkod da " * " şeklinde belirtilir. Kalibre ismi Kristal dir. Kalibre aralığı ise 391-440 dır. Kalibre ortalamalarında zeytin toplama sezonunda hasat sonrası çiğ zeytin kalibre durumuna göre ufak değişikler görülebilir. Dolayısıyla kalibrelerden oluşan karışıklıklara nihai tüketicinin maruz kalmaması için bu kalibreler 7 bölüme ayrılmış, her kalibre aralığına her üretici tarafından kendilerine özgü isimler verilmiştir. Her kalibre ismi için belli kalibre aralıkları belirlenir. Bu aralıklar her hasat zamanında üreticiler ve üretici birlik veya dernekleri tarafından da takip edilir. Bu kalibre aralıklarına aldıkları isimlerin dışında geleneksel bir tanımlama olan yıldız sistemide uygulanmaktadır. Yıldız miktarı hangi kalibre aralığına ve kalibre ismine ait olduğunu göstermektedir.

Diğer Ürünlerimize de Bakmak İster misiniz?